در این مطلب  قصد دارم نحوه اتصال خطوط تلفن و عیب یابی اون رو آموزش بدم به نوعی دیگر باید بگم که  آموزش انتقال خطوط تلفن  مخابرات از درب منزل به داخل منزل .

شماره خرابی تلفن مشهد

اگر میخواهید بدانید چطور سیم تلفن را وصل کنید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

نصب آسان خط تلفن را یاد بگیرید.

 با  خواندن ادامه مطلب دلیل قطع شدن  خط تلفن را خواهید فهمید .

برای تماس با مرکز خرابی تلفن مشهد با شماره 20117 تماس بگیرید.درصورت درست بودن ورودی خط تلفن از ورودی سیم تلفن مخابرات

و ایراد داشتن سیم کشی تلفن داخل منزل با شماره ثابت 05133686989 تماس بگیریید.

عموما در زمان بارندگی تماس با خدمات مخابرات شماره 20117 بسیار زیاد می شود در بعضی موارد آب خوردن باکسهای اصلی تلفن مخابرات و در مواردی سولفاته زدن و قطع شدن اتصال محل اتصال سیم های اصلی به داخل باعث قطع شدن تلفن شما می شود پس قبل از هر اقدامی ورودی تلفن خود را چک کنید.

برای شروع باید به چند مورد اشاره کنم که  برای این مطلب ضروری می باشد.

1-چک کردن خط تلفن

برای اینکه ما اول از همه مطمئن بشیم که داخل ساختمان ما تلفن متصل است یا دچار قطعی نشده است نیاز به یک تلفن معمولی داریم (بدون ترانس) که توسط آن بوق خط را در ورودی ساختمان چک کنیم.

اینجا باید این نکته را ذکر کنم که خطوط تلفن دارای ولتاژ dc بوده  و از لحاظ برق گرفتگی زیاد نگران نباشید و هنگام دست زدن به سیم ها شما ولتاژ کمی را احساس می کنید.

 6

برای گرفتن بوق تلفن شما ممکن است با دنیایی از سیمهای رنگ و وا رنگ (مجتمع های بزرگ ) 4 الی 6 رشته سیم و بیشتر در منزل یا آپارتمان روبرو بشید.ممکن است سیم ها به صورت شلوغ و در هم در یک تابلو یا باکس وجود داشته باشند در این موارد بسیار دقت کنید که سیم های الباقی واحدها را قطع نکنید و باعث یک مشکل نشود.

میتوانید برای اینکه راحت تر رنگ سیم تلفن خودتان را پیدا کنید از ساکنان قدیمی یا از اداره مخابرات کمک بگیرید.

سیم های ورودی تلفن مخابرات به صورت زوجی(2 به 2) و بر اساس نیاز آپارتمان به تعداد خطوط  دارای تعداد رشته های سیم مختلف می باشد.شما باید مانند شکل زیر عمل کنید.

خب پس از اینکه بوق تلفن را مشاهده کردید اطمینان حاصل کنید این خط تلفن متعلق به شماست.

نکات :موارد زیر ممکن است در صورت بوق نداشتن شما اتفاق افتاده باشد .

1-در اطرا ف شما عملیات ساختمانی انجام می شود و به تقسیم کننده خطوط تلفن آسیب رسیده است یا سیم ها دچار قطعی شده است.

2-در فصولی که  بارندگی و برف زیاد می باشد امکان دارد  آب به داخل تقسیم کننده نفوذ کرده باشد.

3-قطعی در اثر عملیات گود برداری 

4-دستکاری کردن نا آشنایان برای اتصال خطوط تلفن خود

5-پرداخت نکردن طولانی مدت قبض و ...

6-در مواردی قطع شدن سیم سومتی و یاد خود سوکت تلفن باعث قطعی تلفن می شود.

images 2

2-انتقال خط تلفن از سیم مخابرات به داخل منزل

پس از اینکه از تست بوق تلفن اطمینان حاصل کردید نوبت به انتقال خط تلفن به داخل منزل می رسد.این کار می تواند به صورت زیر انجام شده باشد .

ما برای انتقال خط تلفن فقط نیاز به دو رشته سیم داریم پس امکان داره که شما مشاهده کنید که بجای سیم تلفن از سم دولاسفید یا سیم های معمولی برق استفاده کرده باشند که کاملا غیر اصولی می باشد.در مواردی حتی مشاهده شده که برای انتقال تلفن به داخل منزل از رشته های سیم آیفون استفاده شده که این کار هم توصیه نمی شود. 

 انواع کابل تلفن

1-کابل تلفن فویل دار 0.6 (مهندسی )

بهترین نوع کابل تلفن می باشد با قطر مغزی  0.6 و دقت کنید که این نوع کابل هم با مغزی مس و هم مغزی آلومینیوم (روکش مس )در بازار موجود است.برای انتخاب تعداد زوج سیم هم باید ببینید به چه تعداد خط تلفن نیاز دارید.برای مثال برای 3 خط تلفن سیم تلفن 3 زوجی فویل دار (توصیه 4 زوجی بگیرید 2 رشته هم زاپاس!!!).برای تاییدیه نظام مهندسی لازم است سیم های تلفن و آیفون از نوع فویل دار استفاده شوند.

فویل پیست:به عایق آلومینیومی تابیده شده دور سیم های مخابراتی فویل می گویند که از ورود نویز و اغتشاشات مغناطیسی بر روی سیم ها جلوگیری می کند.

images 3

 2-سیم تلفن 0.6 بدون فویل :

مانند سیم بالا فقط بدون فویل و در زوج های مختلف موجود می باشد.

3-سیم تلفن 0.4 فویل دار:

با قطر مغزی 0.4 برای فاصله های نزدیک می شود از این سیم استفاده کرد زیر ا طول سیم زیاد نمی شود و خط دارای افت نمی شود .و با زوج های مختلف در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشد.

4-سیم 0.4 بدون فویل و پایین تر

خلاصه اینجوری بگم که سیم های مخابراتی در بازار بسیار متنوع هستند در رنگها ،زوجها،جنس رسانا،کیفیت عایق و شرکت های تولید کننده مختلف و ... پس حتما در هنگام خرید سیم تلفن و آیفون دقت فرمایید!!!

و حالا انتقال خب سیم ها رو که توضیح دادم و گفتم که امکان داره که حتی سیم انتقال تلفن نبوده باشه و از سیم دیگه ای برای انتقال استفاده شده باشد.اگر برقکار ساختمان روی سیم ها توسط چسب یا اتیکت علامت گذاشته باشد که کار شما بسیار آسان خواهد بود در غیر اینصورت باید توسط یکی از روش های زیر سیم تلفن خود را پیدا کنید.

1-آسانترین روش استفاده از بیزر

2-استفاده از باتری قلمی و لامپ(علوم چهارم دبستان) که در فواصل دور عملی نمی باشد

3-استفاده از سیم فاز(توصیه نمی شود برای مبتدیان)

4-کشیدن سیم تلفن

3

 نوبت به نصب خط تلفن می رشد شما برای هر خط دو زوج نیاز دارید یعنی اگر می خواهید خط تلفن را با شماره 051111111 (کد 051 کد پیش شماره مشهد در استان خراسان رضوی) به داخل منزل خود وصل کنید باید ببنید کدام زوج را با چه رنگهایی مخابرات به خط تلفن شما اختصاص داده است.

پس از پیدا کردن سیم های اصلی حالا باید دو سیم را که در منزلتان قصد دارید بوق تلفن را از آنها دریافت کنید وصل کنید و آن دو سیم به کلید پریزها وصل می شود.

 اگر تلفن ثابت شما قطع شده و قصد پرداخت اون رو دارید به راحتی میتونید با مراجعه به سامانه 2000 که سامانه اینترنتی شرکت مخابرات است قبض خود رو بصورت اینترنتی پرداخت کنید یا توسط اپلیکیشن های اندرویدی مثل آپ و آیوا بعد از پرداخت بعد از گذشت حداکثر 24 ساعت تلفن شما وصل خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها   

0 #29 رضا 1399-09-03 20:45
سلام تلفن خونه ما بوق میخوره ولی شماره که میگیری میگه تا پرداخت ابنمان قطع میباشد من همه قبض های تلفن خونرو پرداخت کردم با ۲۰۱۱۷ هم تماس گرفتم ولی میگه مشکل از سیم کشی تلفن خونس اگه مشکل از سیم کشی تلفن خونه باش پس چرا بوق میخوره ممنون میشم راه نماییم کنید
سلام در پیغامیگر 20117 همین مورد را ضبط کنید تا با شما تماس بگیرند.
نقل قول کردن
0 #28 محدثه 1399-07-27 06:56
تلفن‌ماقطع‌شده‌نه‌بوق‌داره‌نه‌تصویر‌ولی‌قبل‌این‌ات فاق‌خش‌خش‌میکردیهوی‌قژع‌شد
نقل قول کردن
0 #27 زهرا 1399-06-26 23:16
تلفن ما قطع شده وقتي ك تماس ميگيريم ميگه تا اطلاع ثانيه مسدود مي باشد
نقل قول کردن
0 #26 زهرا 1399-06-26 23:13
تلفن ثابت قطعه وقتي تماس ميگيريم ميگه تا اطلاع ثانوي مسدود مي باشد دليل چيه
سلام با 20117 تماس حاصل کنید
نقل قول کردن
0 #25 آرش 1399-05-12 09:23
سلام. شماره اصلی ما مثلا 11111111 هستش. همیشه هم همین بوده. از دیروز، خود به خود، یه خط دیگه شده. اگه از خونه به موبایل زنگ بزنم، شماره 2222222 میفته. شماره 11111111 رو بگیرم با موبایل، بوق آزاد می خوره ولی تلفن خونه زنگ نمی خوره. شماره 2222222 رو با موبایل می گیرم تلفن خونه زنگ می خوره.
با شماره 20117 تماس گرفتم چندین بار اما متاسفانه فقط به صورت ماشین شماره رو میگیره. به کم بعد پیام میده که مشکل برطرف شد ولی مشکل هنوز حل شده و ما هنوز این مشکل رو داریم. چی کار باید بکنیم؟
نقل قول کردن
-1 #24 مهلا 1399-04-26 08:19
سلام تلفن ما قطع شده رو تلفن میزنه check tell line phon به خرابی تلفن تماس گرفتیم smsاومد واسمون که مشکلتون رفع شده، اما هنوز همون پیغام و میزنه رو تلفن نه میشه تماس گرفت نه کسی میتونه تماس بگیره، چیکار باید کرد؟
سلام بعد از اینکه مطمئن شدید هنوز جلوی ورودی ساختمان تلفن ندارید به دفتر مخابرات منطقه اتان مراجعه کنید.
نقل قول کردن
+2 #23 میترا 1399-03-29 05:57
سلام. تلفن من در ساعاتی از روز قطع و بعد چند ساعت وصل میسه. معمولا بعد از ظهر تا نیمه شب قطع هست.در این مدت اینترنت ضعیف و حتی گاهی کلا قطع میشه. سیم کشی داخل تست شده، مخابرات هم چندبار چک کردن ولی مشخص نبست مشکل از کجاست. ممکنه راهنمایی کنید؟
نقل قول کردن
-1 #22 امامی 1399-03-27 11:34
سلام چهار روز ه که در اثر آتش سوزی سیم های تو کوچه سوخته و داخل تلفن منزل ما وهمسایه های دیگه قطع شده هرچی با ۲۰۱۱۷ تماس می گیریم هیچ اقدامی انجام نمی دن کی وکجا باید این نش
مشکل رو حل کنه لطفا بگید پیگیر بشیم .ممنون
سلام از طریق مخابرات منطقه مسکونی تان پیگیری کنید.
نقل قول کردن
-1 #21 رضا 1399-03-08 07:48
سلام تلفن ثابت ما وقتی صحبت می کنیم وسط مگالمه قطع و وصل میشه و میشه دوباره حرف زد قطع دائم نمیشه ولی رو اعصاب دیگه به مخابرات زنگ زدم و اس ام اس داد رفع شده ولی خرابی رفع نشده
دلیل را شما می گویید
نقل قول کردن
+5 #20 امید 1399-02-03 13:40
سلام مدتیه خط تلفن ما قطعمیشه...جال اینجاست که مودم وصله ولی تلفن نه..اگر وصل میشه فقط صدای هوا میاد..ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
سلام تماس با ۲۰۱۱۷
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

روز کاری: 9 الی 4

پنجشنبه 9 الی 13

05133686989

ایران ، خراسان رضوی مشهد

برق با ما اکنون به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی در شهر مشهد خدمات زیر را ارایه می دهد. ....

نصب و سرویس انواع آیفون صوتی و تصویری با گارانتی کتبی

اجرای پروژه های برق و عیب یابی برق

نور پردازی مکانهای مختلف

تامین لوازم برق قیمت با ضمانت بازگشت

درباره برق با ما

تیمی متشکل از مهندسین برق که با همکاری استاد کارها و تکنیسین های برق بیش از یک دهه افتخار انجام پروژه های مختلف برقی را بر عهده داشته ایم و امیدواریم رضایت مشتریان را کسب کرده باشیم.

تماس با ما

آدرس شرکت:خراسان رضوی ، خیام شمالی ۵۳ ، خیابان هدایت ۴۹،پلاک ۱/۲
آدرس ایمیل: mohammadjavadi528@gmail..com
شماره تماس: 05133686989

ارتباط مستقیم با مهندس جوادی : 09158801940

ارتباط مستقیم با مهندس جعفری : 09370092523

کانال تلگرام : @barghma

ساعات کاری :

شنبه - ۴ شنبه: ۸ صبح - ۵٫۳۰ بعدظهر
۵شنبه: ۸ صبح - ۲٫۳۰ بعد ظهر
جمعه - بخش پشتیبانی تعطیل می باشد .