Warning: Undefined array key 332 in /home/barghbamj/domains/barghbama.com/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Warning: Attempt to read property "rules" on null in /home/barghbamj/domains/barghbama.com/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Warning: Undefined array key 332 in /home/barghbamj/domains/barghbama.com/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Warning: Attempt to read property "rules" on null in /home/barghbamj/domains/barghbama.com/public_html/libraries/src/Access/Access.php on line 613

با توجه به نیاز همشهریان محترم شهر مشهد نسبت به تعمیر تخصصی انواع آیفون تصویری و خدمات پس از فروش آیفون تصویری نصب انواع درب باز کن در مشهد کلینیک تعمیرات برق با ما راه اندازی شده است.برای تعمیرو خرید  انواع در باز کن با شماره تماس 33686989حاصل کنید.

کلیه خدمات انجام گرفته در تعمیرات انواع مانیتور و در باز کن تصویری دارای یک سال گارانتی می باشد.اعم از نصب و تعمیرات

تعمیرات آیفون تصویری مشهد

خدمات آیفون تصویری در مشهد مقدس به شرح زیر است.

خرابی انواع مانیتور تابا و پنل تابا الکترونیک

تعمیر انواع مانیتور های سیاه سفید قدیمی

تعمیر مانیتور های قدیمی att

تعمیر انواع مانیتور های کوماکس کره و چینی

تعمیر مانیتور تصویری سوزوکی و پنل سوزوکی

تعمیر مانیتور های تصویری سیماران تکنوتل کنووی

ایرادات مانیتور های تصویری به شرح زیر می باشند که باید تعمیر شوند

ضعیف بودن رفت و برگشت صدای پنل و مانیتور یا قطع بودن آن

نویز شدید صدا و تصویر در مانیتور

نویز تصویر یا نداشتن تصویر و آبی شدن صفحه

قطع شدن صدای زنگ مانیتور

خاموش شدن مانیتور

زنگ زدن خودکار مانیتور

باز نشدن درب آیفون تصویری

سوت کشیدن پنل

خوردن زنگ همه واحدا با هم

امروزه با طبقاتی شدن اکثر ساختمانها و نیاز به امنیت ساختمانها اهمیت آیفون تصویری بیش از پیش شده است.

اگر سیستم آیفون تصویری به گونه ای اصولی نصب شود می تواند تا چندین سال نیاز تمامی ساکنین ساختمان را بر آورده کند هر چند شاید گاهی نیاز به سرویس آیفون تصویری لازم باشد.

به طور کلی در بحث نصب و سرویس آیفون تصویری توجه به جزئیات بسیار مهم است.به عنوان مثال شاید سیستم آیفون تصویری راه اندازی شود هر چند بدون اشکال اما با یک باران کل استفاده کنندگان از در باز کن تصویری دچار مشکل شوند.و یا با گذشت زمان قطع شدن اتصالات سیم ها باعث خرابی آیفون تصویری ،عدم وجود صدا ، عدم وجود تصویر و یا باز نشدن درب شود.

خدمات پس از فروش انواع آیفون تصویری 

تابا الکترونیک مدل های1040،1090،1910،3070،1035،2043،1024،

دلیل خرابی آیفون تصویری کجاست.

مورد اول-قطع شدن سیم کشی و قطع بودن مدارات آیفون

این مورد یکی از مواردی است که به نصب توسط یک متخصص بر می گردد که آیا نصب صحیح انجام شده است یا خیر.از جمله موارد غیر اصولی در نصب می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1-نصب کردن آیفون و ترانس آیفون در مکان غیر اصولی

این مورد همانطور که از عنوان معلوم است در مورد قرار گرفتن آیفون در زیر باران و رطوبت است .موارد بسیاری بدلیل رعایت نکردن این نکته دچار خسارت شده است.در بعضی موارد مشاهده می شود آیفون در زیر باران بر روی پایه سنگی نصب شده است .

panel

2-استفاده از سیم نامناسب

امروزه سیم های بی کیفیت و غیر اصلی در بازار بسیار می باشد و حتی در مواردی بعد از مدتی استفاده سیم ها از داخل قطع می شوند.مورد دیگر وصله زدن سیم ها در زیر کار است که بعد از مدت زمانی از محل اتصال قطع می شوند و دیگر آیفون عملکرد صحیح را ندارد.مثال جابجا کردن آیفون پس از تغییر دکوراسیون و سر بندی سیم ها به صورت اشتباه که پس از گذشت زمانی قطع شده است.

3-تغیرات در شکل اولیه بنای ساختمان

گاهی با تغیرات در یک نقطه از بنای ساختمان سیم های آیفون ناگریز باید حذف شوند که این مورد می تواند باعث ایجاد اختلالاتی شود.سیم آیفون باید به صورت یک تکه و با عایق مناسب اجرا شود لذا در مواردی آسیب دیدن سیم به دلیل اجرای ناصحیح باعث قطع شدن کل سیستم آیفون تصویری می شود.

4-استفاده نکردن از لحیم و عایق حرارتی

این مورد باعث پایین آمدن کیفیت تصویر و صدا در دراز مدت می شود .اتصالات سیم ها بهم ضعیف می شود و یا در مواردی باعث قطع صدا و تصویر می شود.استفاده از چسب برق برای اتصال سیم های آیفون به یکدیگر باعث این می شود بعد از گذشت زمانی چسب ایجاد گچ و سولفاته کند و این مورد قطعی آیفون را در بر خواهد داشت.

تعمیر کار مجاز آیفون تصویری مشهد

تمامی نصب های گروه برق با ما توسط لحیم و ترموفیت انجام می شود.

5-قطع شدن تغذیه مانیتور ها و پنل آیفون تصویری

اگر تغذیه پنل تصویری قطع شود در باز کن عمل نمی کند و در بعضی آیفون ها صدا و تصویر هم از کار می افتد.

تغذیه مانیتور هم از داخل خود واحد گرفته می شود که اگر قطع شود باعث قطع شدن صدا و تصویر می شود.راه مطمئن شدن از سالم بودن تغذیه در ترانس های دارای چراغ کوچک رنگی led  روشن بودن آن است.

راه اطمینان از سالم بودن آیفون :

شاید برای شما سوال پیش بیاد از کجا مطمئن شویم که خرابی آیفون تصویری از سیم کشی است یا از آیفون ها جواب بسیار ساده است برای تست مانیتور می توانید مانیتور خود را با یکی از مانیتور های سالم ساختمان تست کنید مانیتور سالم را به داخل واحد خودتان بیاورید و با مانیتور خراب جایگزین کنید به راحتی می توانید از سالم یا خراب بودن در باز کن اطمینان حاصل کنید.در صورتی که منزل شما یک واحده است گوشی یکی از آشنایان را تهیه کنید.

برای طمینان از خراب بودن پنل با واحدهای ساختمان صحبت کنید و ببنید ایراد کلی است یا فقط مختص واحد شما.

مورد دوم -خراب شدن آیفون تصویر نیاز به سرویس و تعمیر

شاید خراب شدن آیفون تصویری را کمی عجیب بدانید ولی سرویس آیفون تصویری امری عادی است باید پرسید چرا ؟

مانیتور آیفون تصویری برای زنگ خوردن دائم باید در حالت روشن و فعال باشد یعنی اینکه حتی از تلویزیون هم در منزل بشیتر فعال می باشد.

قطعات آیفون تصویری همه از مدارات الکترونیکی می باشند که گذشت زمان باعث می شود بعضی از این قطعات نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته باشند.برای تعمیر حتما باید قطعات در دستگاه های تستر قرار بگیرند و بخش های مختلف از جهت کارکرد تست شوند.

نصب در باز کن تصویری

به طور کلی خرابی آیفون تصویری شامل موارد بسیار زیادی می باشد که به چند مورد کلی اشاره می کنم.

1-رعد و برق خوردن پنل

این مورد باعث آسیب رساندن به پنل و مانیتور ها می شود و می تواند حتی باعث سوختن مانیتور ها شود.نداشتن تصویر ، برفکی شدن تصویر ،زنگ نخوردن آیفون ، باز نکردن درب و ... موارد بیشمار دیگری در زمان رعد وبرق رخ می دهد.

2-قطع شدن صدای پنل

قطع شدن صدای پنل می تواند دلایل مختلف داشته باشد از جمله خرابی برد صوت بدلیل بارندگی ، اتصال کوتاه در پنل ،خراب شدن دوربین و اتصال کوتاه ،خراب شدن سویچر های پنل برای بررسی ایراد خرابی باید تمامی قسمت های پنل یک بخ یک بررسی شوند پیشنهاد می شود از دستکاری پنل در صورت نا آشنا بودن با تعمیرات بپرهیزید زیرا امکان آسیب بیشتر وجود دارد.

برای رفع عیب در محل می تواند با شماره تماس ثابت برق با ما 05133686989 ارتباط برقرار کنید یا برای تعمیر در کلینیک تعمیرات به دفتر مراجعه کنید.

 3-باز نشدن درب توسط آیفون

باز نشدن درب می تواند هم از سیم کشی و شیوه نصب باشد و هم از ایراد در پنل و مانیتور که قسمت های مختلفی نیاز است چک شود .

4-روشن نشدن آیفون تصویری

روشن نشدن آیفون می تواند از سیم برق ورودی ، تغذیه آیفون ، رعد و برق خوردن به آیفون ، اتصال کوتاه در مدارات آیفون و ... باشد.

5-قطع شدن صدای مانیتور ها

قطع شدن صدای مانیتور آیفون تصویری یک مورد پر تکرار در تعمیرات است و می تواند از خراب شدن میکرون و بلند گو ،سیم دهنی ، برد صوت مانیتور و نیز قطع شدن اتصالات داخلی باشد.

6-نداشتن تصویر

شاید در نگاه اول نداشتن تصویر به دلیل خراب شدن ال ای دی مانیتور به نظر برسد اما دلایل بسیاری می تواند باعث نداشتن تصویر شود از جمله برد ال سی دی ،نوسان تغدیه ،خراب شدن قطعات داخلی و ...

 به طور کلی خرابی آیفون تصویری می تواند یکی از موارد زیر باشد.

قطع شدن تصویر و در باز کن مانیتور تصویری

یکسره شدن زنگ آیفون تصویری

نداشتن صدا از پنل به مانیتور

نداشتن صدا از مانیتور به پنل

نداشتن صدای زنگ آیفون یا ضعیف بودن صدای زنگ

نویز شدید صدا در پنل یا مانیتور آیبفون تصویری

چشمک زدن چراغ آیفون

برفکی شدن تصویر

خاموش شدن ناگهانی مانیتور

عمل نکردن کلید در باز کن

یکسره شدن در باز کن

یکسره شدن تصویر

خاموش شدن مانیتور و پنل

پارازیت صدا و تصویر

 روشن ماندن آیفون تصویری1

 بیشتر بخوانید :پرسش و پاسخ در باز کن های تصویری

 تعمیر آیفون تصویری کوماکس

پروسه کار تعمیر و عیب یابی آیفون تصویری (درب باز کن)

 شاید به ظاهر عیب یابی خرابی در باز کن های تصویری کاری ساده به نظر بیاید ولی برای اینکه با پیچیدگی بحث تعمیرات و رفع عیب آشنا شوید کمی موضوع را روشن تر می کنم.

مدل های موجود در بازار آیفون تصویری خود شامل مدل های بسیار مختلفی می باشد یعنی این که در هر سیستمی نوع نصب با نوع دیگر فرق می کند.

به عنوان مثال رفع عیب پنل های کدینگ با پنل های معمولی متفاوت می باشد .در نوع کدینگ باید به بحث کددهی ، دیکدر ها نوع سیم کشی و ... توجه شود.

در نوع پنل معمولی می تواند نوع نصب در یک نوع ایفون به چند روش انجام شود به عنوان مثال در پنل تصویری تابا می تواند جهت نصب از سویچر پنل استفاده شود ، از سویچر سر وسط استفاده شود ، از سویچر تک استفاده شود و یا از سویچر داخلی استفاده شود توجه کردید که در یک نوع آیفون می تواند چه نوع نصب هایی انجام شود.

در بحث مانیتور های تصویری رنگی هر شرکت سوکت مخصوص مانیتور خود را با شیوه نصب متفاوت ارائه کرده است یعنی این که فکر کنیم تمام مانیتور ها مثل هم هستند فکری کاملا استباه است.

غیر از نوع های مختلف نصب انواع سیم کشی در باز کن تصثویری وجود دارد که شرح می دهم.

سیم کشی به صورت تک واحدی به پنل

یعنی این که از هر واحد یک سیم زوجی به پنل جلو درب می رود به عنوان مثال کابل 4 زوجی و یا 6 زوجی این به نصاب بستگی دارد که زوج سیم و نوع نصب را چگونه انتخاب کند.

سیم کشی به صورت تک واحدی به تابلو پارکینگ

در این نوع سیم کشی برای هر واحد یک کابل زوجی انتخاب می شود که سیم ها در یک تابلو جمع می شوند و پس از آن با یک تعداد کابل به پنل اصلی متصل می شود این روش اگر اصولی اجرا شود پیشنهاد میشود.

سیم کشی به صورت زوج بالا

این مدل سیم کشی بدین گونه است که یک سیم زوج بالا مانند 10 زوجی از پنل به تمام طبقات برای مانیتور ها به صورت سری عبور داده می شود این نوع سیم کشی اصلا پیشنهاد نمی شود دلیل آن هم امکان خرابی بالا و عیب یابی سخت می باشد.

سیم کشی به صورت واحد های شمالی و جنوبی

این مدل سیم کشی بدین گونه است که واحد هایی که بر روی هم قرار دارند توسط یک کابل زوجی به یکدیگر وصل می شوند یعنی واحد های شمالی یک کابل و واحدهای جنوبی یک کابل بعد این کابل ها به داخل پنل جلوی درب انتقال می یابند.

سیم کشی به صورت طبقه ای

یعنی در یک طبقه چهارواحد وجود دارد کابل به همه واحد ها وصل می شود و سپس به پایین انتقال می یابد

سیم کشی به صورت دو واحدی

این مدل سیم کشی بدین صورت می باشد که یک کابل زوجی از پنل به واحد اول می رود سپس به واحد دیگر و همین گونه برای واحد های دیگر

غیر از مدل های سیم کشی درب باز کن گفته شده بالا مدل های بسیار دیگری وجود دارد.

پس از موارد گفته شده حال نوبت به مراحل عیب یابی توسط متخصصین برق با ما می رسد.

مرحله اول

اطمینان از سالم بودن پنل و مانیتور

پنل و مانیتور توسط دستگاه های تستر چک می شوند.

مرحله دوم

تشخیص نوع نصب و پیدا کردن عیب نصب

موارد بسیاری بوده است که باعث نارضایتی از آیفون تصویری نصب شده است .به عنوان مثال بدلیل نصب غیر اصولی سالیان است که تصویر نامناسب و یا صدای نویز داری را مشتری داشته است که دلیل آن فقط توجه نکردن به نصب صحیح است

 مرحله سوم رفع عیب

رفع عیب از نصب بسیار دشوارتر است زیرا باید موردی که نصاب قبل با هر روشی انجام داده است را مهندسی معکوس کنیم.به عنوان مثال نصب کردن سیم ها بدون توجه به افت تصویر و استفاده نکردن از سویجر

مرحله چهارم و مهمترین مورد جلوگیری از خراب شدن مجدد آیفون

شاید خنده دار بنظر برسد ولی یک خرج 3000 تومانی می تواند ازر خسارت 300000 تومانی جلوگیری کند.بسیار مواردی را تعمیر کرده ایم که پنل آیفون بدون هیچ گونه عایق بندی در زیر باران نصب شده است که اگر یک چسب سیلیکون 3000 تومانی بر روی پنل نصب شده می خورد لازم نبود هزینه تعمیر 300000 تومانی را هزینه کنند.

مورد دیگر سوختن دائم آیفون تصویری که شاید این احتمال بنظر برسد که آیفون بی کیفیت است که چند مرتبه است دچار خرابی شده است ولی در اصل مورد چیز دیگری است نویز دار بودن سوکت مانیتور یا نوسان برق منزل است.

بررسی موارد کلی خرابی آیفون تصویری که باید تعمیر شود

مانیتورتصویری صدا ندارد

این مورد می تواند به خراب بودن پنل در باز کن مربوط باشد و یا مانیتور شامل خرابی قطعاتی شامل میکروفون بلندگو سیم دسته گوشی و برد صوت پنل و مانیتور یا اتصالات داخلی این قطعات

تصویر آبی است

اگر از سیم کشی مطمئن هستید می تواند از برد تصویر مانیتور دوربین پنل برد صوت پنل و یا اتصالات داخلی پنل و مانیتور باشد

مانیتور کلا خاموش است

این منورد می تواند از تغذیه درباز کن برد صوت مانیتور برد تصویر مانیتور و یا اتصالات داخلی باشد

چشمک زدن مانیتور

این مورد می تواند مانند موارد بالا از موارد گفته شده باشد.

صدای نویز شدید در پنل و مانیتور

این مورد می تواند به خراب بودن پنل در باز کن مربوط باشد و یا مانیتور شامل خرابی قطعاتی شامل میکروفون بلندگو سیم دسته گوشی و برد صوت پنل و مانیتور یا اتصالات داخلی این قطعات

باز نشدن درب توسط مانیتور

می تواند از خرابی برد پنل برد مانیتور یا کلید های مانیتور باشد در مواردی هم مربوط به تغذیه در باز کن می باشد

پرش تصویر

 پرش تصویر مربوط به برد تصویر برد ال سی دی و تغذیه مانیتور است.

دیدگاه‌ها  

#2 جواد خانی 1399-09-28 12:40
سلام من برقکار هستم میشه بگویید برای شروع عیب یابی و تعمیر آیفون باید از کجا شروع کنم،آیا دوره یا مرکز خاصی را سراغ دارید که به بنده معرفی کنید؟باتشکر
سلام در ابتدا باید کامل نصب مدل های مختلف آیفون های تصویری را یاد بگیرید.کتاب نصب آیفون تصویری را تهیه کنید.
#1 جواد خانی 1399-09-28 12:00
سلام بنده برقکار هستم آیا دوره آموزش تعمیر آیفون را هم دارید یا موضوع آموزش در حین کار را دارید یا نه؟

You have no rights to post comments

تماس با ما

روز کاری: 9 الی 4

پنجشنبه 9 الی 13

05133686989

ایران ، خراسان رضوی مشهد

برق با ما اکنون به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی در شهر مشهد خدمات زیر را ارایه می دهد. ....

نصب و سرویس انواع آیفون صوتی و تصویری با گارانتی کتبی

اجرای پروژه های برق و عیب یابی برق

نور پردازی مکانهای مختلف

تامین لوازم برق قیمت با ضمانت بازگشت

درباره برق با ما

تیمی متشکل از مهندسین برق که با همکاری استاد کارها و تکنیسین های برق بیش از یک دهه افتخار انجام پروژه های مختلف برقی را بر عهده داشته ایم و امیدواریم رضایت مشتریان را کسب کرده باشیم.

تماس با ما

آدرس شرکت:خراسان رضوی ، خیام شمالی ۵۳ ، خیابان هدایت ۴۹،پلاک ۱/۲
آدرس ایمیل: mohammadjavadi528@gmail..com
شماره تماس: 05133686989

ارتباط مستقیم با مهندس جوادی : 09158801940

ارتباط مستقیم با مهندس جعفری : 09370092523

کانال تلگرام : @barghma

اینستاگرام:

@barghbama

ساعات کاری :

شنبه - ۴ شنبه: ۸ صبح - ۵٫۳۰ بعدظهر
۵شنبه: ۸ صبح - ۲٫۳۰ بعد ظهر
جمعه - بخش پشتیبانی تعطیل می باشد .