این مطلب یکی از مطالبی است که یک هفته یکی از نصابان دربازکن های تصویری را درگیر انجام یک پروژه نصب در باز کن کدینگ کرده است .

این مطلب اول از همه برای خود من یک مطلب آموزشی است لازم دانستم  مطلب را برای نصابان و تعمیرکاران که به تازگی کار تعمیر آیفون تصویری و دربازکن ها را انجام می دهند بنویسم.
یکی از نصابان که کار نصب انواع دربازکن ها را انجام می دهد بنابر سفارش یکی از مشتریان تصمیم به نصب سیستم کدینگ سیماران میگیرد. تمامی مدل های آیفون را به راحتی نصب می  کند. تا اقدام یک پنل کامکس کارتی می کند دیکدر های  پنل دچار خرابی میشوند و تصمیم گرفته می شود که از دیکدر سیماران برای  مانیتور ها استفاده شود.
مانیتور ها از نوع هفت اینچ سیماران انتخاب می شود .
نصاب شروع به نصب می کند .همه چیز عالی است پس از نصب تصویر عالی در باز کن عالی و صدای رفت و برگشت عالی .
زمان زنگ زدن میرسد در سیستم کدینگ سیماران کددهی بر روی دیکودر ها انجام می شود ولی در سیستم کدینگ تابا کددهی بر روی پنل انجام میشود و دردی که در های تابا توسط جامپر های روی دیکودر ها هر خروجی مشخص میشود.
از اینجاست که مشکل آغاز می شود.
برای کددهی در سیستم کدینگ سیماران شما دو راه برای کد دادن دارید کد دادن توسط  پروگرامر و کد دادن توسط جامپرهای دیکدر ها و پنل .
نصاب از آنجا که دسترسی به پروگرمر سیماران نداشته کددهی جامپر و پنل را انتخاب میکند.
کددهی را طبق آموزشهای شرکت به صورت کاملاً صحیح انجام می دهد فقط مشکلی که رخ می دهد در هنگام کد دهی مانیتور یکسره زنگ میزند و کددهی انجام نمی شود.
بعد از تلاش های بسیار زیاد موفق به انجام کار کددهی نمی شود و پس از تماس با تمام نصاب های شرکت و خدمات پس از فروش سیماران مشهد  باز هم مشکل حل نمی شود یکی از کسانی که شاید بیش از ده بار با او تماس گرفته شده من بودم.
پس از دو روز تلاش تماس ، تصمیم گرفته میشود که پنل و دیکدر و مانیتور برای تست به دفتر آورده شود بعد از اینکه تست و مونتاژ در دفتر انجام میشود همه چیز عالی است به راحتی کددهی واحدها انجام می شود.
دوباره  نصاب برای نصب به محل نصب مراجعه می کند. بعد از اینکه نصب انجام میشود دوباره موقع کد دادن مشکل زنگ زدن دائمی تکرار می شود.
همچنان بعد از نصب عیب یابی نتیجه ای نمی دهد تا اینکه نصاب احتمال اینکه پنل کامکث بادیکدر سیماران همخوانی ندارد را می دهد و پنل کدینگ سیماران را به جای کامکث جایگزین می‌کند.
کار نصب  تمام میشود باز هم مشکله زنگ زدن دائمی با پنل جدید هم تکرار می شود.
تمامی احتمالات خرابی پنل خرابی دیکودر و خرابی مانیتور ها چک میشود حتی نصاب حدود دو سه مرتبه به دفتر برای چک کردن مراجعه میکند.
دوباره چند بار با من تماس گرفته شد تا اینکه بالاخره گفتم کل سیستم را باز کن  و همانطور که در محل نصب کردی با یک متر کابل زوجی  نصب کن و برای من با اسنپ ارسال کن شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا یکی از نصاب های شرکت برای عیب یابی مراجعه نکرد زیرا خود نصاب تمایلی به این موضوع نداشت که ما حضوری برای رفع عیب مراجعه کنید
بسته به دستم رسید بعد از اینکه سیستم را از داخل پلاستیک در آوردم در نگاه اول همان ثانیه اول متوجه اشتباه نصاب شدم.
سیستم را عیب یابی کردم و تست را انجام دادم همه چیز درست بود.
بارها طی تماس هایی که با من گرفته می شد این سوال را می کردم که سیم ها را به مانیتور چگونه متصل کرده ای هر دفعه با این جواب روبرو می شدم که من چند ساله که دارم نصب را انجام میدهم بلدم هیچ مشکلی از لحاظ اتصال سیم ها ندارم فقط کددهی پنل کدینگ تا به حال انجام نداده ام.
دقیقا اشتباه از کوچکترین موردی که می توانست رخ دهد رخ داده بود اتصال سیم تحریک زنگ داخلی قهوه ای رنگ به سیم سفید سیم تصویر است.
چرا این اشتباه رخ داده بود چون که در مانیتور تابا کوماکس سوزوکی آلدو و بعضی مانیتور های دیگر سیم تحریک زنگ و صدا کنار هم هستم و در زمان نصب باید به همدیگر تابیده شوند این دوست عزیز ما ن هم چون مانیتور سیماران تا به حال نصب نکرده بود سیم قهوه ای را به سفید تابانده بود.
نکته جالب این موضوع این است که داخل دفترچه آموزش نصب سیماران این موضوع نوشته شده است.
این داستان همچنان سر دراز داشت .
بعد از حدود یک هفته
مجدد تماسی از نصاب گرفته شد که آیفون ها هنوز مشکل دارند،  سوال کردم مشکل چیست ؟
جواب این بود که همه چیز درست بود  زنگ ، صدا ، در باز کن و تصویر مشکلی که پیش آمده بود این بود که دکمه تصویر را از بالا میزنیم تصویر جلو درب دیده نمی شود از این مورد تعجب نکردم و جواب آن را به آسانی دادم .فقط موضوع این بود که در هر دو موضوع مطالعه نکردن دفترچه نصب بود هر چند بندا هم در نصب های مختلف بسیار شده است که بدلیل مطالعه نکردن دفترچه مدت زمانی معطل شدم.
چرا تصویر پنل کدینگ سیماران در زمان فشار دادن شاستی مانیتور دیده نمی شود ولی زمانی که کسی زنگ می زند دیده می شود؟
حالا دلیل مشاهده نکردن تصویر در پنل کدینگ سیماران را توضیح می دهم .
در پنل سیماران یک قابلیت بسیار عالی پیش بینی شده است اتصال چند پنل با یک دیکدر  که اسم آن سوئیچر هوشمند sw/4p می باشد یعنی می شود ۴ پنل به یک مانیتور توسط دیکدر متصل می شود .
برای تداخل نداشتن پنل های کدینگ با همدیگر برای هر پنل یک کد پنل اختصاصی تعریف می شود .کد پنل  اصلی 001 است و پنل های دیگر را می توان شماره های دیگر تعریف کرد.
اتفاقی که برای نصاب رخ داده بود کد پنل و کد دیکدر را یکسان وارد نکرده بود لذا دیکدر پنل را شناسایی نمی کرد و تصویر جلو درب نشان داده نمی شد .
یعنی شما به عنوان مثال می توانید یک برج با ۴ درب را با این سیستم راه اندازی کنید .کد هر دیکدر با کد پنل کدینگ خود یکسان باشد.

 

گروه برق با ما اکنون در شهر مشهد با سابقه بیش از یک دهه جهت خدمت به شهروندان عزیز مشهد در کلیه امور زیر خدمت رسانی می کنند.

1- انجام پروژه های برق ساختمان منازل و مجتمع ها به صورت کاملا مهندسی

 

 barghbama

 

2-نصب سیستم های حفاظتی (دوربین - دزدگیر)

 

 

3-نصب وتعمیر انواع مدلهای آیفون صوتی و تصویری با ضمانتنامه کتبی

 

 

 

 

 

تماس با ما

روز کاری: 9 الی 4

پنجشنبه 9 الی 13

05133686989

ایران ، خراسان رضوی مشهد

برق با ما اکنون به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی در شهر مشهد خدمات زیر را ارایه می دهد. ....

نصب و سرویس انواع آیفون صوتی و تصویری با گارانتی کتبی

اجرای پروژه های برق و عیب یابی برق

نور پردازی مکانهای مختلف

تامین لوازم برق قیمت با ضمانت بازگشت

درباره برق با ما

تیمی متشکل از مهندسین برق که با همکاری استاد کارها و تکنیسین های برق بیش از یک دهه افتخار انجام پروژه های مختلف برقی را بر عهده داشته ایم و امیدواریم رضایت مشتریان را کسب کرده باشیم.

تماس با ما

آدرس شرکت:خراسان رضوی ، خیام شمالی ۵۳ ، خیابان هدایت ۴۹،پلاک ۱/۲
آدرس ایمیل: mohammadjavadi528@gmail..com
شماره تماس: 05133686989

ارتباط مستقیم با مهندس جوادی : 09158801940

ارتباط مستقیم با مهندس جعفری : 09370092523

کانال تلگرام : @barghma

اینستاگرام:

@barghbama

ساعات کاری :

شنبه - ۴ شنبه: ۸ صبح - ۵٫۳۰ بعدظهر
۵شنبه: ۸ صبح - ۲٫۳۰ بعد ظهر
جمعه - بخش پشتیبانی تعطیل می باشد .