نصب آیفون تصویری مختلف بهم

اتصال مدل آیفون های مختلف به یکدیگر

در این مقاله سعی دارم در مورد اتصال پنل و مانیتور های مختلف بهم براتون مطالبی قرار بدم.

هم اکنون می توانید از مشاوره رایگان برق با ما جهت نصب انواع آیفون صوتی و تصویری در مشهد استفاده کنید شماره تماس جهت نصب و خرید  در باز کن صوتی و تصویری 05133686989 

یک زمانی هست شما یک پنل مارک تابا موجود دارید و از یک مانیتور کوماکس خوشتون اومده و میخوایید اون رو بخرید شاید در ابتدا فکر کنید این دو مدل بهم متصل نمی شوند چون مارکشون متفاوته اما در اصل باید گفت میتونید دو تا آیفون مختلف رو بهم وصل کنید و ازشون استفاده کنید فقط باید بدونید طریقه نصب چیه .

 

با توجه به در خواست های شما عزیزان ویدیو های آموزشی 

اتصال مانیتور های مختلف به یکدیگر در پیج اینستاگرام منتشر شد.

 

bargh ba ma

 

 

 درمورد آیفون های صوتی بعضی مدل ها بهم وصل می شوند و هم در در باز کن های تصویری با برند های مختلف.

می توان در نوع تصویری از اتصال پنل و مانیتورهای سیماران ، سوزوکی ،آلدو ، کوماکس ،تابا ،آریو ،کالیوز ،الکتروپیک نام برد.

در مدل های صوتی آلا ، گویا ،تابا ،الکتروپیک ، تابان ، سیماران و ...

شاید براتون سوال پیش بیاد که چطور میشه مدل های مختلف در باز کن رو بهم وصل کرد ؟ در اصل باید این سوال رو این طور جواب بدم که مکانیزم عملکرد همه این آیفون ها آنالوگ می باشد و با ولتاژ کاری 12 ولت .

در آیفون های تصویری اشاره شده بالا از 4 سیم اصلی برای انتقال استفاده می کنند سیم تصویر- سیم مثبت- سیم منفی- سیم انتقال صدا .سیم دیگری هم که امکان دارد وجود داشته باشد در بعضی از آیفون ها سیم 5 (زنگ ) و استفاده از سوئیچر داخلی می باشد که در مطلب تعمیر آیفون های تابا توضیح داده شده است.تمامی آیفون ها نامبرده از ولتاژ 12 ولت برای تغذیه استفاده می کنند و لذا اختلافی در این مورد ندارند.

در مدل های آیفون صوتی سه سیم اصلی همیشه وجود دارد که 123 و یا abc می باشد که به ترتیب متعلق به رفت صدا ، برگشت صدا ، سیم مشترک می باشد.سیم دیگر در آیفون صوتی سیم زنگ می باشد که B در الکتروپیک و d در مدل های دیگر می باشد.

در مدل 6 سیم آیفون ها e و f متعلق به شاستی آیفون و در مدل 4 سیمه سیم bوc به شاستی وصل شده است و توسط رله درب باز می شود.

 تعمیرات تخصصی در باز کن تصویری در مشهد05133686989

tamir3

ابتدا به مدل های تصویری اشاره می کنم و سپس به مدل های صوتی

1-اتصال مدل های مختلف در باز کن تصویری به یکدیگر

در این مطلب قصد مچ کردن آیفون ها بهم را دارم (مشاهده تصویر ، درباز کن ،صدا ) لذا در مورد امکانات آیفون ها مانند ارتباط داخلی ارتباط با نگهبانی و .... در مطالب دیگر اشاره می کنم.

نکته : آیفون تک نما یک آیفون کدینگ می باشد و از نوع دیجیتال لذا با آیفون های بالا به هیچ وجه مچ نمی شود.

قبل از اینکه بخواهم وارد بحث مچ کردن آیفون ها به هم بشم باید یک نکته رو خدمتتون عرض کنم باید برای اینکه دو تا آیفون رو با هم مچ کنید باید به یک سری نکات ابتدایی مانند اینکه مکان فیش هایی که باید در پنل و مانیتور جای گذاری شود ، طریقه نصب فیش تغذیه ، طریقه نصب فیش ترانس در باز کن و... آشنایی داشته باشید.

مثال اینکه اشتباها به جای سیم پنل سیم ارتباط داخلی را سر بندی کنید یا اینکه در پنل بجای فیش خروجی سوئیچر پنل از خروجی 4 رشته اصلی استفاده کنید.

برای نصب کافیست بدونید در هر مدل آیفون هر رنگ متعلق به کدام کارایی است در آیفون ها 4 سیم اصلی داریم .سیم تصویر ، سیم صدا ، سیم منفی ، سیم مثبت این سیم ها در تمامی آیفون ها موجود است باید بر اساس کاتالوگ یا رنگ بندی سیم ها را شناسایی کرده و سپس بهم مچ کنید.

در تصویر زیر شما سوکت مورد استفاده در آیفون های سوزوکی ، کوماکس ،تکنو تل ، آریو ،کوکوم ، سماران و کامکث را مشاهده می کنید.

سوکت 4 سیمه کوماکس

در تصویر زیر شما سوکت مورد استفاده در تمامی آیفون های تابا را مشاهده می کنید.

رنگبندی سوکت پنج سیمه تابا

برای نصب امکان دارد شما با دنیایی از رنگهای مختلف سیم مواجه شوید پس حتما رنگهایی که اتصال می دهید یادداشت کنید که گیج نشوید.

سیم هایی که قرار است وصل کنید رنگهایشان با هم تفاوت دارد زیرا مدل ها با هم تفاوت دارد.در نصب یک مانیور و یک پنل از یک شرکت مشابه عموما رنگ سوکت پنل و مانیتور یکی است فقط امکان دارد به دلیل داشتن سوئیچر داخلی مانیتور 5 رشته باشد یعنی یک رنگ مجزا.

یک نکته کلی درباز کن صوتی و تصویری:تا به حال دو نوع پنل تصویری در تمامی شرکت های آیفون موجود بوده است پنلی که نیاز به 12 ولت متناوب و دی سی داشته است و پنلی که فقط نیاز به ولتاژ متناوب دارد.

فرق ایندو پنل چیست ؟ تفاوت این دو پنل در رساندن تغذیه به صورت مختلف به مدارات است در نوع هم متناوب هم دی سی برق دی سی فقط برای عملکرد مدار صوت و برق 12 متناوب فقط مخصوص در باز کن می باشد که باید با سیم شاستی در باز کن آیفون سری شود.

در پنل ولتاژ متناوب ، ولتاژ 12 دی سی در مدارات پنل تولید می شود و رله در باز کن در داخل خود مدارات با 12 ولت متناوب سری شده است.

توسط تصویر زیر می توانید تمامی مدل های مختلف آیفون آنالوگ را بهم وصل کنید.

سیم بندی آیفون های تصویری

اتصال مانیتور تابا به الکتروپیک

نصب آیفون الکتروپیک تصویری در مشهد

اتصال مانیتور تابا به پنل آریو

اتصال مانیتور تابا به پنل سوزوکی کوماکس آلدو سیماران کالیوز

اتصال پنل تابا به مانیتور الکتروپیک

اتصال پنل تابا به مانیتور سوزوکی کوماکس الدوآریو سیماران

تمامی آیفون های تصویری دارای سوئیچر می باشد باید در زمان نصب به این مورد توجه کنیم که از سوئیچر داخلی و یا خارجی قرار است برای نصب استفاده کنیم.

2-اتصال مدل های مختلف در باز کن صوتی بهم.

دربازکن های صوتی:
دربازکن های صوتی، بدون توجه به برند و کارخانه سازنده آن، در ۳ دسته کلی قرار می گیرند.
آیفون های صوتی ۶ 
سیم آیفون های صوتی ۴ سیم
 آیفون های صوتی مدل الکتروپیک

مچ کردن آیفون های صوتی به هم میتونه با حالت های مختلفی اتفاق بیفته.

اتصال آیفون تابا به الکتروپیک

اتصال آیفون آلا به تابا

اتصال گوشی تابان به تابا

آیفون های صوتی مدل الکتروپیک
آیفون صوتی الکتروپیک تنها آیفونی است که با بقیه آیفون های صوتی تفاوت دارد. این شرکت آیفون صوتی خود را به گونه ای طراحی کرده که بین پنل و گوشی هر واحد نیاز به ۵ رشته سیم است. وظیفه‌ی هر کدام از این ۵ رشته سیم عبارتند از:
سیم شماره ۱، وظیفه‌ی انتقال صدای شخص مراجعه کننده از پنل به گوشی
سیم شماره ۲، وظیفه‌ی انتقال صدای شخص پاسخگو از گوشی به پنل
سیم شماره ۳، وظیفه‌ی منفی مشترک
سیم شماره ۴، وظیفه‌ی تحریک رله دربازکن
سیم شماره B، وظیفه‌ی انتقال سیگنال زنگ از پنل به گوشی
اگر وظیفه‌ی هر رشته سیم در هر کدام از این ۳ مدل را با هم مقایسه کنید می بینید که در عملکرد 
هر رشته سیم تفاوت های کوچکی وجود دارد.
آیفونهای صوتی ۶ سیم
از آیفون های صوتی ۶ سیم می توان به برندهایی مثل، تابا، تابان، الکتروآلا، الکتروگویا، کیهان، تامر، تاباک، سیماران و… اشاره کرد. به این خاطر به این آیفون ها می‌گوییم ۶ سیم، چون گوشی صوتی هر واحد برای اتصال به پنل به ۶ رشته سیم نیاز دارد. آیفون های قدیمی مدل تابا از اولین آیفون های صوتی بودند که وارد بازار شدند. و بیشتر شرکت های تولید کننده به نوعی الگو قرار گرفته اند.
آیفون صوتی ۴ سیم
شرکت تابا بعد از چندین سال تولید آیفون های ۶ سیم، به جهت اینکه این آیفون ها مشکلاتی داشتند، اعم از اینکه نمی توانستند در فواصل طولانی دربازکن را فعال کنند و دوم اینکه نیاز به رشته سیم های بیشتری بین گوشی و پنل بود، تصمیم به تولید آیفون صوتی جدیدی کرد که در این مدل بجای ۶ رشته سیم، تنها ۴ رشته سیم بین هر گوشی و پنل قرار می گیرد.
وظیفه‌ی هر کدام از این ۴ رشته سیم به ترتیب:
سیم شماره A یا ۱، وظیفه‌ی انتقال صدای شخص مراجعه کننده از پنل به گوشی
سیم شماره B یا ۲، وظیفه‌ی انتقال صدای شخص پاسخگو از گوشی به پنل و وظیفه‌ی دوم، تحریک رله دربازکن
سیم شماره C یا ۳، وظیفه‌ی منفی مشترک
سیم شماره D یا ۴، وظیفه‌ی انتقال صدای زنگ از پنل به گوشی
می بینید عمل دربازکن در آیفون های صوتی ۴ سیم برعهده سیم شماره ۲ گذاشته شده است. یعنی وقتی شخص پاسخگو شستی دربازکن را فشار می دهد در واقع سیم شماره ۲ با ۳ برای لحظه ای اتصال کوتاه می شود و رله داخل پنل این پیغام را دریافت می کند و متوجه می شود که شخص پاسخگو شستی دربازکن را فشار داده است و به این صورت مسیر جریان برق ترانس به سمت قفل بازکن برقرار می کند.
همانطور که مطالعه کردید مدل های 6 سیم بالا و 4 سیم تابا را می توان بهم متصل کرد فقط تنها نکته ای که وجود دارد شاید صدا رفت و برگشت در بعضی مچ کردن ها ضعیف یا صدای زنگ بسیار ضعیف باشد.
اتصال آیفون 4 سیم به 6 سیم و بر عکس
نصب آیفون صوتی تابا

دیدگاه‌ها  

#83 علیرضا 1400-08-08 17:20
سلام مهندس میبخشین مزاحم شدم جسارتا میشه به پنل سوزوکی گوشی تابا وصل کرد اگه میشه لطفا طریقه وصل سیم کشی رو عنایت فرمائید ممنون
سلام طریقه اتصال مانیتور تابا به پنل سوزوکی
قهوه ای تابا به سفید سوزوکی
زرد تابا به قرمز سوزوکی
نارنجی تابا به آبی سوزوکی
قرمز تابا به زرد سوزوکی
#82 ابوالفضل احمدی 1400-08-01 07:12
سلام،آیا میشه گوشی آیفون تصویری تابا مدلTVD 5_70 را به پنل سیماران وصل کرد طریقه وصل به چه صورته.
سلام بله
زرد تابا به قرمز سیماران
نارجی تابا به آبی سیماران
قرمز تابا به زرد سیماران
سفید سیماران به قهوه ای تابا
در مدل ۵ سیمه سفید تابا به قهوه ای سیماران
#81 ابوالفضل احمدی 1400-08-01 07:06
آیا گوشی تابا مدلTVD 5-70 رامیشه به پنل سیماران وصل کرد طریقه وصلش به چه صورته.
#80 علی 1400-07-24 22:30
سلام ببخشید دوباره مزاحمتون شدم من از ترانس چهار سیم برای الکترو پیک صوتی استفاده کردم یه مشکلاتی وجود داره اول این که بوق میخوره با صدای ضعیف و داخل ک اصلا بوق نمیخوره یه نویزی دو پنل وجود داره
بنده سیم dcرا به ۰و۱۲ دادم وac یکیشو ب درباز کن دادم یکیشو مسقیم پشت بندل وصل کردم باید چیکار کنم ک گوشی داخب بوق بخوره و صدای نویز از رو پنل برداشته بشه
#79 علی 1400-07-23 10:45
به نقل از علی:
سلام چجوری از ترانس آلا برای الکترو پیک استفاده کنم
سلام شما به ac نیاز دارید از خروجی ac آلا خروجی بگیرید.

سلامی دوباره
جناب دوسیم مثبت و منفی ترانس آوردم پشت پنل الکتروپیک
از قیمتac یک سیم بهL1 دادم یک سیم به دربازکن دادم از در بازن به پنل قسمتL2دادم دقیقا کجای کارم ایراد داره رو پنل نویز وجود داره کلید زنگ میزنم گوشی زنگ نمیخوره صدا با نویز به داخل و به بیرون منتقل میشه دقیقا باید چیکار کنم البته از رو گوشی درباز کن عمل میکنه
سلام در پنل الکتروپیک نیاز به ولتاژ dc نیست.
12ac را به 0-12 بدهید .سیم قفل باز کن به lock بدهید.
#78 علی غلامی 1400-07-18 10:32
سلام خسته نباشید
در ایفون تصویری سیماران چگونه میتوان دو تا گوشی صوتی ویک گوشی تصویری را با هم وصل کرد البته با سویچر هم امتحان کردم وصل نشد
با تشکر
سلام سوال را درست مطرح نکردید قصد دار ید همزمان سه گوشی زنگ بزنند؟
#77 علی 1400-07-16 04:59
سلام چجوری از ترانس آلا برای الکترو پیک استفاده کنم
سلام شما به ac نیاز دارید از خروجی ac آلا خروجی بگیرید.
#76 هادی 1400-05-21 09:47
با سلام و خدا قوت.
مشکلی که ما داریم اینه که وقتی کسی زنگ پایین رو بزنه صدای خیلی ضعیف و صدا از قسمت اسپیکر گوشی خارج میشه.ممنون‌میشم راهنمایی کنید.
سلام مورد از برد صوت مانیتور می باشد و باید تعمیر شود.
#75 صحرایی 1400-05-08 18:26
سلام . پنل داخل کوچه کوماکس بعد از خراب شدن پنل داخل خونه و زیاد بودن هزینه تعمیر آن تصمیم گرفتیم برای داخل خانه از پنل سیماران استفاده کنیم اما سوکت قبلی کوماکس چهار سیم بود و سوکت سیماران پنج سیم ؟ بعد از نصب پنل سیماران چند مشکل داریم 1- هنگام فشردن شصتی زنگ صدای برگشت زنگ داخل کوچه نداریم و پنل داخل خونه زنگ نمی خورد 2-صدای داخل کوچه شنیده نمی شود 3- تصویر داخل کوچه را از پنل میبینیم.لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنون
با سلام مشکلی از لحاظ نصب وجود ندارد
سوکت 5 سیم سیماران را استفاده کنید. فقط باید سیم زنگ را با سیم صدا یکی کنید که 5 سیم تبدیل می شود 4 به سیم.
#74 پارسا 1400-04-08 01:23
باسلام خدمت مهندس و ددوست گرامی یه تصویر تو سایتتون هست راجع به نحوه سیم بندی و وظایف هر سیم ک چندجای دیگه هم من دیدم چند موردش مشکل داره و باید اصلاح بشه و دوم اینکه باید بروز هم بشه چون گوشی های سامسونگ یا ووکس .کوکوم اینا ازش اطلاعتی نداره با سپاس
سلام سپاس از نظر شما بنده این عکس را از دوستان تعمیر کار گرفتم اگر اطلاعات را بشود ارسال کنید متشکرم

You have no rights to post comments

تماس با ما

روز کاری: 9 الی 4

پنجشنبه 9 الی 13

05133686989

ایران ، خراسان رضوی مشهد

برق با ما اکنون به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی در شهر مشهد خدمات زیر را ارایه می دهد. ....

نصب و سرویس انواع آیفون صوتی و تصویری با گارانتی کتبی

اجرای پروژه های برق و عیب یابی برق

نور پردازی مکانهای مختلف

تامین لوازم برق قیمت با ضمانت بازگشت

درباره برق با ما

تیمی متشکل از مهندسین برق که با همکاری استاد کارها و تکنیسین های برق بیش از یک دهه افتخار انجام پروژه های مختلف برقی را بر عهده داشته ایم و امیدواریم رضایت مشتریان را کسب کرده باشیم.

تماس با ما

آدرس شرکت:خراسان رضوی ، خیام شمالی ۵۳ ، خیابان هدایت ۴۹،پلاک ۱/۲
آدرس ایمیل: mohammadjavadi528@gmail..com
شماره تماس: 05133686989

ارتباط مستقیم با مهندس جوادی : 09158801940

ارتباط مستقیم با مهندس جعفری : 09370092523

کانال تلگرام : @barghma

اینستاگرام:

@barghbama

ساعات کاری :

شنبه - ۴ شنبه: ۸ صبح - ۵٫۳۰ بعدظهر
۵شنبه: ۸ صبح - ۲٫۳۰ بعد ظهر
جمعه - بخش پشتیبانی تعطیل می باشد .